Bolt volil mezi kriketem a atletikou

Usain BoltUsain Bolt zavítal tento týden do Ostravy už posedmé. Jeho jméno je tak silně spojeno s atletikou, že si ho jen stěží dovedeme představit v jiné roli. A přesto nechybělo mnoho, a mohl z něj vyrůst špičkový hráč kriketu!

Podle listu The Jamaica Observer za všechno může jeho otec. Kvůli jamajskému systému mu doporučil věnovat se atletice. "V atletice musíš jen rychle běhat, zatímco dostat se do národního kriketového týmu je mnohem složitější."

Jako Fénix z popela

Anglie - AustrálieNa začátku července to zase vypukne. Jako Fénix z popela povstane další ročník nelítostného souboje odvěkých rivalů Anglie a Austrálie. Už od roku 1882 spolu bojují o poněkud excentrický pohár.

Remíza v Tunbridge Wells

www.bbc.co.ukV práci mě považují za bordeláře, asi podle rozházených věcí na stole (i mimo něj), nicméně své anglické relikvie schraňuji s pečlivostí ředitele Národního archivu. Tak jsem si po čase pročetl staré ostrovní deníky. A zjistil, že na první opravdové kriketové utkání jsem se dne 3. června roku 2001 zajel podívat do kentského Tunbridge Wells.

Kriket přichází na scénu

Určitě jsem na kriket narazil mnohem dříve, ale prostě si na to nepamatuji. Je to jako s tím člověkem z buše, kterého vzali doprostřed víru moderního velkoměsta, a když se ho večer zeptali, co všechno viděl, odpověděl, že by ho nikdy nenapadlo, že jeden člověk může unést tolik banánů.

Život českého hráče kriketu

Lukáš Fencl a Michael VaughanMálokdy se podaří vyhrát něco zajímavého v soutěži, ještě méně pravěpodobné je něco zajímavého od banky. Nicméně mně se podařilo vyhrát trénink s Anglickým kriketovým týmem! Ráno jsme se s manželkou a synem vypravili asi na čtyřhodinovou cestu, po celou dobu příšerně lilo, tak jsme byli moc rádi, že trénink byl v hale a nikoliv venku.

Kriketová fotogalerie

Top