Remíza v Tunbridge Wells

www.bbc.co.ukV práci mě považují za bordeláře, asi podle rozházených věcí na stole (i mimo něj), nicméně své anglické relikvie schraňuji s pečlivostí ředitele Národního archivu. Tak jsem si po čase pročetl staré ostrovní deníky. A zjistil, že na první opravdové kriketové utkání jsem se dne 3. června roku 2001 zajel podívat do kentského Tunbridge Wells.

"Kent Spitfires versus Somerset Sabres. V brance Dominik Hašek," zapsal jsem si. Nevím, jestli to mám pro historiky vysvětlovat, ale Dominik Hašek tehdy chytal za Buffalo Sabres, zatímco skutečným brankářem Somersetu byl Robert Turner.

To bych samozřejmě nevěděl, nebýt internetu. A netušil bych ani, že z Dominika Haška se stal myslivec a z Roberta Turnera učitel matematiky.

Nicméně, co mě už tehdy zarazilo, a k čemu směřoval ten komentář, byla jistá amerikanizace bílého anglického kriketu. Hráči běhali po hřišti v pomalovaných pyžamech, spitfiry v Kentu bych ještě chápal, ale proč proboha v Somersetu šavle?

"Remíza v kriketu, věc nevídaná! 181 - 181. Somerset srovnal při posledním nadhozu odpalem za 4 body. Víceméně jsem čekal, kam míč poletí, ale nedostal jsem se včas k trenérovi, abych mu poradil," pokračuje můj záznam. Inu, prorok, každým coulem.

V Tunbridge Wells jsem na kriketovém hřišti potkal svého dávného anglického přítele. Nikoli náhodou - domluvili jsme si sraz pod hlavním "skórovníkem". Seděl přesně na opačné straně hřiště a držel pro nás židle v první řadě.

Slunečné odpoledne a anglické jahody, ale také vepřový koláč a pivo.

Když si teď po letech v archivu BBC prohlížím reportáž ze zápasu, nestačím se divit, že hlavním hrdinou zápasu byl právě Rob Turner, který z posledního nadhozu odpálil míč po zemi mimo hřiště a zařídil tak nevídanou remízu. Možná, že je to matematika, ale možná taky osud. Zkusím s Robem Turnerem domluvit exkluzivní rozhovor :-)

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kriketová fotogalerie

Top