Kapitola šestá: Víkendová exhibice síly

Na nedělní utkání John pozval zahraničního soupeře. Celá událost byla naplánována měsíce dopředu, ale Honza se nemohl zbavit pocitu, že se anglický kapitán pokouší o nepokrytou demonstraci síly. Jeho nově sestavený výběr nejlepších pražských hráčů porazil skutečný anglický kriketový klub o pět branek!

Pravdou je, že název anglického týmu (Kriketový Klub Sheffieldských Kuřáků a Opilců) celý sportovní úspěch trochu zlehčoval, ale ty nadhozy a odpaly, které létaly po zemi i vzduchem...

"Všechno v pořádku?" kontroloval večer u piva John. "Můžeme sázku zrušit, jestli chcete, byli jsme minulý týden všichni trochu pod parou."

"Už pro nás připravujete marketingovou strategii?" opáčil nevzrušeně Honza, který by před Johnem necouvl ani o píď.

"Má pravdu, Johny, drahoušku," vložila se do rozhovoru Angela, "někteří místní borci by mohli rovnou naskočit do širšího kádru anglické reprezentace! Na tvém místě bych se velmi strachovala o naše finance!"

"Netvrdím, že by Lhoťané nedokázali porazit anglický nároďák, ale s námi to budou mít trochu těžší," zakončil diskusi John.
Na Kriketovou Lhotu, jak se jí pomalu začínalo říkat, se snesl nedělní soumrak, uprostřed poklidného léta na začátku třetího tisíciletí. Všude okolo dychtivě pulsovaly dějiny. Zuřily války, stěhovaly se národy, docházela voda i ropa, ale v Hospůdce pod kaštany nedaleko hlavního města České republiky plynul život svým vlastním tempem. Tady proudem teklo místní potížské pivo, a lidé řešili své malé české potíže.

Tedy s výjimkou Honzy, kterému postupně začalo docházet, že s pivovarem se bude muset v nejbližší době nadobro rozloučit.
Že by mohl ředitelovat pro nějakého arogantního majitele typu Johna nepřipadalo v úvahu. A k tomu, aby tu jeho bandu namyšlených přivandrovalců porazili, by potřebovali nějaký menší zázrak.

Kapitola sedmá: NĚJAKÝ MENŠÍ ZÁZRAK

© Marek Prorok

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kriketová fotogalerie

Top