Kapitola osmá: Andělsky milostná zápletka

Honza byl na rozdíl od Angely šťastně ženatý. Nikdo z jeho přátel nechápal, jak je možné, že se na veřejnosti se svou ženou Gabrielou ještě po dvanácti letech vášnivě objímají. Ani jeden z nich si na nic nehrál. Prostě mezi nimi něco bylo.

Jestli to byla Gabrielina obrovská ňadra nebo nějaký jiný druh magnetismu, těžko říct. O to víc pak všechny překvapilo, když zaregistrovali Honzovy dlouhé výměny pohledů s Angelou.

Ačkoli, abychom byli upřímní, zejména Angely s ním.

Těžko si lze v Křivé Lhotě představit erotičtější scénu, než když vám uprostřed středového pruhu (kterému se anglicky říká pitch) cizí anglická manželka ukazuje, jak se hraje kriket: pokládá vaše ruce správně na rukojeť pálky, potěžkává v dlaních dvě rudé koule kriketových míčů, a pak v žertu zkontroluje, jestli máte správně umístěný suspensor.

Honzovi nechala ruku v klíně o něco déle, a zároveň se mu, opět hluboce, podívala do očí.

Většina mužů by na jeho místě byla ztracena, ovšem Honza věc prozatím vyřešil poněkud rozpačitou protiotázkou:

"A ženy taky používají suspensor?"

Ale je pravda, že večer se na Gabrielu vrhnul s dlouho nevídanou vášní, a vyprávěl jí něco o tom, že kriket se dá hrát i v posteli, a že jí dneska pěkně zboří branku.

Celkově však měla Angela na mužstvo pozitivní vliv. V okamžicích, kdy toho chlapi měli plné zuby, dokázala je vrátit zpátky do akce.  A její taktické rady byly k nezaplacení! John vlastně neměl ani tušení, že tato dáma, která podle něj nedokázala správně definovat rozdíl mezi leg-spin a off-spin, ve skutečnosti velmi pozorně vstřebává veškeré jeho kriketové názory a postřehy.

V Hospodě pod kaštany se o ně nyní mohla podělit s Honzou, který ji něčím nebezpečně přitahoval. Možná, že ji paradoxně lákalo všechno to, co měl Honza s Johnem společné. Nebo, že by to byly jeho modré oči? Každopádně spolu jednoho večera ukuli bláznivý plán pracovní cesty do Londýna.

Honza a jeho společníci se tam už nějakou dobu chystali na jednání s potenciálním strategickým partnerem. A Angelu napadlo, že by jim při té příležitosti domluvila intenzivní trénink u svého přítele, který pracoval pro anglickou reprezentaci.

U nízkonákladové společnosti SmrtAir se jim podařilo zabukovat cenově dostupné letenky hned na příští týden. Dopoledne budou probíhat jednání, odpoledne trénink, a večer Angela Honzu provede po všech svých oblíbených místech, od parků přes divadla až po hospody.

Dopolední jednání s potenciálním strategickým partnerem brzy zkrachovala, ale odpolední trénink, kterého se kromě Honzy zúčastnilo dalších pět klíčových hráčů, včetně Fera, byl k nezaplacení.

Večerní romantické procházky Honzy a Angely byly kapitolou samou pro sebe. A protože tato kniha je dedikována kriketu, nikoli pozdním láskám, ponechejme naše nové přátele v diskrétním stínu hydeparského stromoví a věnujme se nadále hlavní zápletce kriketového zápasu o minipivovar, od jehož začátku nás dělí už jen několik málo dní.

Kapitola devátá: NEFÉROVÝ POKUS O EMIGRACI

© Marek Prorok

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kriketová fotogalerie

Top