Kapitola devátá: Neférový pokus o emigraci

Nejprve se však musíme vyrovnat s Ferovým neférovým pokusem o emigraci, a jeho složitým návratem zpátky do týmu. Fero byl anglickou metropolí doslova uhranut. Dosud byl nejdále na plovárně v pražském Podolí, takže Londýn mu zpočátku připadal jako futuristické město ze čtvrtého tisíciletí.

Nejvíce však na něj zapůsobil respekt, který mu projevil nejprve Honza, a následně pak v podstatě všichni Angličané se kterými se setkal, od profesionálních kriketových trenérů po prodavačky v supermarketu.

Fero si uvědomil, že Londýn je město, ve kterém odjakživa toužil žít, a kde není kusem hadru na zrezivělém plotě Křivé Lhoty, ale lidskou bytostí s vlastním příběhem!

Den před návratem domů se vypařil z hotelového pokoje a nebyl k nalezení. Honza obětoval trénink i večerní procházku a snažil se mu přijít na stopu. V hospodě U Kriketové Pálky, v níž se mezitím stali štamgasty, mu prozradili, že se dal dohromady s místní romskou rodinou původem ze Slovenska, a že mu snad nabídli práci na stavbě nebo něco v tom duchu.

K večeru se Honzovi konečně podařilo objevit řadový domek anglických Slováků.

Fero v něm naštěstí byl také. Honza ho prosil, ať se vrátí domů, že ho zaměstná v pivovaru, a hlavně, že ho skutečně potřebuje pro nejdůležitější zápas své kariéry!

"Představ si Fero, že se nám podaří vyhrát, a že budeš stát po mé pravici, a já na vás před celou Křivou Lhotou ukážu a řeknu: Never in the field of human conflicts was so much owed by so many to so few!"

"A co to znamená česky?" zeptal se Fero.

"V češtině to zní strašně blbě, ale znamená to něco v tom smyslu, že nikdy v historii Křivé Lhoty ještě tolik lidí nedlužilo tak moc tak málo lidem!"

Dvě hodiny to trvalo, než se Honzovi podařilo Fera obměkčit. Nakonec ho zamkl do hotelového pokoje a pro jistotu mu sebral pas. Český Saqlain Mushtaq tak byl pro Křivou Lhotu zachráněn!

Tedy alespoň pro aktuální sezónu.

Pokračování: (Bůhvíkdy:-)

Příště: V POPEL SE OBRÁTÍŠ

© Marek Prorok

Komentáře  

+1 #1 Winston Churchill 2015-11-29 17:17
Jestli by nebyl lepší překlad: Nikdy v historii ještě tolik lidí nedlužilo tak moc takové menšině :-)
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kriketová fotogalerie

Top