O českém kriketu se píše v Austrálii i Indii

Skórkarta, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili, patří kriketovému klubu z České republiky.

Autor: Laura Jolly

CRICKET.COM.AU, 7. června 2015

15 minut slávy pro český kriket

Kuriozní výsledek ligového zápasu pomohl českému kriketu dostat se na titulní stránky předních kriketových portálů.

Devíti pálkařům z jedenáctičlenného "B" týmu Pražského kriketového klubu se v utkání proti Bohemians nepodařilo uhrát ani bod, což je kriketovou terminologií označováno jako "kachna" (duck).

Devět kachen se v kriketu jen tak nevidí. "Skórkarta, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili, patří kriketovému klubu z České republiky," píše Laura Jolly z australského serveru cricket.com.au. "V lize na 40 setů Českomoravského Kriketového Svazu uhrál 'B' tým Pražského kriketového klubu 54 bodů, když se snažil odpovědět na 126 bodů kriketového klubu Bohemians. Pálkař č. 3 Aditya Jaiswal získal 43 bodů ze 49 nadhozů, zatímco druhé nejvyšší skóre si připsal pálkař č. 4 Abhi Samanth (1 bod)."

Věřte tomu nebo ne, ale kriketový tým dokáže vyprodukovat devět kachen v jedné směně, píše indický Zee News z Nového Dillí. "Česká republika je od roku 2000 přidruženým členem International Cricket Council (ICC), ale kriket zde hrají převážně přistěhovalci z indického subkontinentu."

Pro zajímavost, v mezinárodních utkáních mezi kriketovými zěmemi je prozatím nejhorším výsledkem šest kachen za jednu směnu. Tohoto nechvalného rekordu dosáhly týmy Pakistánu, Jižní Afriky, Bangladéše a Indie.

V nižších úrovnich zůstalo devět hráčů bez jediného bodu například loni v prosinci v indické Bombaji, dokonce s rekordně nízkým počtem pouhých 4 bodů.

Kriketová fotogalerie

Top