Hra gentlemanů se představí Praze. Šortky jsou v kriketu nepřípustné

I kdyby se snad do Prahy vrátilo tropické počasí, tihle sportovci své dlouhé kalhoty stejně za žádných okolností nesundají.

Autor: Petr Procházka

iDNES.cz, 3. září 2015

kriket, ilustrační foto | foto: Reuters

Na Vinoři se od pátku do neděle hraje velký turnaj v kriketu, což je hra britských gentlemanů. „Právě proto nejsou přípustné žádné šortky,“ vysvětluje Karel Ziegler, prezident Českomoravského kriketového svazu.

Tohle odvětví je v Česku skutečnou sportovní popelkou. Registrováno je zde pouze 160 aktivních hráčů. Avšak pozor, na mezinárodní scéně je kriket velmi oblíbeným sportem. „Druhým nejsledovanějším na světě,“ říká Ziegler. „A my se ho nyní snažíme popularizovat také u nás,“ dodává.

Turnaj na Vinoři se hraje jako Pepsi Cup, jedná se o jeho druhý ročník. Loni zvítězil výběr nejlepších českých hráčů, který bude letos titul obhajovat. Jako soupeři dorazí klubové týmy z Afghánistánu, Švýcarska či Švédska, odkud přijede přímo mistr tamní ligy.

V Česku jsou ligové soutěže hned tři, dvě se hrají v letních měsících venku a jedna v hale. „Do soutěží se nám hlásí i německé Drážďany, pro něž jsme logisticky dostupnější,“ prozradil Ziegler.

Finále vinořského turnaje je na programu v neděli od 14.30 hodin, ale pořadatelé jako vhodný den k návštěvě doporučují i sobotu.

Může to být pěkný rodinný zážitek, pokud se ze stanice metra v Letňanech svezete dvoupatrovým londýnským autobusem, který bude několikrát za den diváky na akci dopravovat. Děti si pak přímo v dějišti turnaje mohou kriket vyzkoušet pod dozorem expertů. „Budeme moc rádi, když fanoušci dorazí. Občerstvení i vše potřebné je připraveno,“ láká Ziegler nové gentlemany, klidně v šortkách.

 

Kriketová fotogalerie

Top