Reprezentace

Český národní tým v roce 2004

Raj Gnanatheeswaran byl na výroční schůzi ČMKS zvolen výkonnostním ředitelem českého národního týmu pro rok 2015. Manažerem reprezentace je Dan Casey a Dany Hudeček bude pomáhat s koučingem. Kapitánem pro letní sezónu 2015 byl zvolen Sudhir Gladson.

První zápas České reprezentace se uskutečnil 11. července 2004. Česká republika v něm porazila Slovensko o 75 bodů (runs). V letech 2009 (Korfu) a 2011 (Slovinsko) se národní tým zúčastnil oficiálních turnajů International Cricket Council (ICC), jehož je přidruženým členem.

Českomoravský Kriketový Svaz rozvíjí spoluprací se sousedním Rakouskem a Německem, jejichž týmy se v roce 2014 zúčastnily rozvojového turnaje Pepsi ICC Europe Division 2.

Česká republika má dva reprezentační týmy. Lvi (Lions) jsou vybíráni striktně podle nominačních zásad ICC, zatímco Orli (Eagles) jsou kombinací Čechů a hráčů, kteří se pohybují okolo reprezentace.

Pro rok 2015 byly potvrzeny následující turnaje a zápasy:

  • Central Europe Cup (T20) v Praze, 12. - 14. června, Česká republika, Malta, Polsko a Švédsko
  • Central Europe Cup (ODI) ve Varšavě, 3. - 5. července, Polsko, Česká republika, Švýcarsko
  • Přátelské utkání v Budapešti, 26. - 27. září, Maďarsko vs. Česká republika, T20 + ODI
  • Pravidelný "Lions Trial Match", 30. května

Oficiální pravidla ICC pro výběr hráčů do reprezentace jsou detailně rozpracovaná a složitá. Ve stručnosti: v oficiálním národním týmu mohou působit hráči, kteří v České republice žijí více než sedm let (a kteří odehráli alespoň 50% ligových utkání nebo byly významným způsobem angažování v rozvoji kriketu v zemi) plus dva hráči, kteří zde žijí alespoň čtyři roky.

Kriketová fotogalerie

Top