Kriket teď přijede do vaší školy

Několik stovek malých sportovců si už vyzkoušelo kriket díky festivalu Sporťáček, který se o víkendu uskutečnil taky v Ostravě. Trenéři Kriketové akademie Chris Pearce a Mikuláš Starý dali dětem do ruky pálky a nechali je okusit radost z odpalu mimo hřiště.

"Řekni svému učiteli, že Kriketová akademie má trenéry připravené přijet do tvé školy," stálo na letáčcích, které si děti a rodiče odnášeli domů. "Jediné, co musí udělat, je napsat na náš e-mail" potvrzuje Chris Pearce, šéf Kriketové akademie.

Kriket a kroket - najdete pět rozdílů?

Zatímco kroket je zahradní hrou pro celou rodinu, na kriket potřebujete nejméně fotbalový stadion a celou řadu specifických dovedností, mezi něž patří nadhazování, pálkování či chytání.

První kriketové utkání mezi zaměstnanci české státní správy a samosprávy se uskutečnilo na konci května v průběhu vzdělávacího outdooru pro Městký úřad Zábřeh. Hlavním tématem teambuildingu v anglickém duchu byly rozdíly mezi kriketem a kroketem – dvěma sporty, které spojuje prakticky jen jejich podobný název.

Rumunský zubař si brousí zuby na další titul

Cosmin Zavoiu se živí jako zubař v Bukurešti. Odjakživa byl sportovně založený, v mládí se věnoval atletice nebo fotbalu, až jej jednou kolega Imran vzal na trénink svého kriketového klubu - United CC. Když vzal Cosmin poprvé do ruky pálku a zkusil si pár úderů, pocítil, že se v jeho životě něco zásadního změnilo.

Švédský Evergreen CC vítězem Pepsi Cupu 2015

Švédský Evergreen CC zvítězil v nedělním finálovém souboji nad švýcarskou Ženevou o 48 bodů a stal se vítězem turnaje Pepsi Cup 2015, který se konal v pražské Vinoři ve dnech 3. - 6. září.

Jak se zbavit ocasu aneb kriketu sluší suchý humor

Jak se zbavit ocasuČeský ligový výběr loňské prvenství na Pepsi Cupu neobhájí. Po dvou porážkách od švýcarských celků prohrál v klíčovém zápase také se švédským Evergreenem CC. Přesto si však dnes český kriket připsal nové prvenství - zápas domácího týmu byl poprvé komentován živě v českém jazyce na oficiálním twitteru Českomoravského Kriketového Svazu HrajKriket.

Pohár Střední Evropy patří Polsku

O Pohár Střední Evropy 2015Polská kriketová reprezentace dokázala po roce obhájit první místo v turnaji o Pohár Střední Evropy. Během prodlouženého víkendu 12. - 14. června 2015 sehrály týmy České republiky, Malty, Švédska a Polska celkem šest utkání na 20 setů, z nichž jedno skončilo bez výsledku kvůli dešti, a jedno dramatickou remízou 192 - 192.

Kriketová škola a školka v Ostravě

Kriketová školkaNa jednodenní intenzivní návštěvu Ostravy zavítal ve středu 17. června australský kriketový kouč Scott Page, který aktuálně působí v pražském kriketovém klubu Bohemians.

Není Čech jako Čech

Viktor ŠlechtaJeden Petr Čech se proslavil v brance Chelsea. Druhý Petr Čech vystudoval Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě a podepsal profesionální smlouvu s baseballovým klubem Cincinnati Reds.

OCC má šest zakladatelů

OCC byl založenV neděli 31. května se konala první neformální schůzka členů Ostravského kriketového klubu (OCC). V ostravské Dlouhé 100ry se sešlo šest "otců zakladatelů", kteří se shodli na základní strategii rozvoje klubu, ale zejména na tom, že je třeba co nejdříve začít hrát.

Reprezentaci čeká náročný test

Dan CaseyO Pohár Střední Evropy se 12. - 14. června 2015 utkají čtyři týmy. Na pozvání hostitelské České republiky do Prahy přijedou reprezentace Švédska, Polska a Malty. S manažerem národního týmu Danem Caseym hovoříme o šancích pro Česko nejen na turnaji, ale také v následujících letech.

Kriketová fotogalerie

Top