Rumunský zubař si brousí zuby na další titul

Cosmin Zavoiu se živí jako zubař v Bukurešti. Odjakživa byl sportovně založený, v mládí se věnoval atletice nebo fotbalu, až jej jednou kolega Imran vzal na trénink svého kriketového klubu - United CC. Když vzal Cosmin poprvé do ruky pálku a zkusil si pár úderů, pocítil, že se v jeho životě něco zásadního změnilo.

Úspěch baseballu je inspirací pro kriket

Radim KepákOstravský baseballový klub Arrows byl založen roku 1995, ale jeho kořeny sahají do počátku sedmdesátých let, kdy si skupina mladých lidí z turistického oddílu oblíbila hru nazývanou pasák. V roce 2015 jsou Arrows zavedeným sportovním klubem s vlastním hřištěm i zázemím.

Není Čech jako Čech

Viktor ŠlechtaJeden Petr Čech se proslavil v brance Chelsea. Druhý Petr Čech vystudoval Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě a podepsal profesionální smlouvu s baseballovým klubem Cincinnati Reds.

O kriketové remíze s Robem Turnerem

Rob TurnerV neděli 3. června roku 2001 jsem navštívil první kriketový zápas v životě. V Royal Tunbridge Wells se střetly somersetské Šavle s kentskými Spitfiry. Výsledek? V kriketu nevídaná remíza 181 - 181!

Reprezentaci čeká náročný test

Dan CaseyO Pohár Střední Evropy se 12. - 14. června 2015 utkají čtyři týmy. Na pozvání hostitelské České republiky do Prahy přijedou reprezentace Švédska, Polska a Malty. S manažerem národního týmu Danem Caseym hovoříme o šancích pro Česko nejen na turnaji, ale také v následujících letech.

Na začátku kriketové vášně byla korupce

Jan Bartošík"To bude na dlouho, sešli se dva kriketošílení Češi," vysvětluje do telefonu Honza Bartošík své ženě, že se asi trochu zdrží. Rozhovor je právě v polovině - rozebíráme v něm budoucnost kriketu v Česku, stejně jako kuriozní způsob, jakým se k němu dostal nynější hráč B-týmu Pražského kriketového klubu.

Kriketová fotogalerie

Top