Kriket teď přijede do vaší školy

Několik stovek malých sportovců si už vyzkoušelo kriket díky festivalu Sporťáček, který se o víkendu uskutečnil taky v Ostravě. Trenéři Kriketové akademie Chris Pearce a Mikuláš Starý dali dětem do ruky pálky a nechali je okusit radost z odpalu mimo hřiště.

"Řekni svému učiteli, že Kriketová akademie má trenéry připravené přijet do tvé školy," stálo na letáčcích, které si děti a rodiče odnášeli domů. "Jediné, co musí udělat, je napsat na náš e-mail" potvrzuje Chris Pearce, šéf Kriketové akademie.

Kriketová škola a školka v Ostravě

Kriketová školkaNa jednodenní intenzivní návštěvu Ostravy zavítal ve středu 17. června australský kriketový kouč Scott Page, který aktuálně působí v pražském kriketovém klubu Bohemians.

Kriket a kroket - najdete pět rozdílů?

Zatímco kroket je zahradní hrou pro celou rodinu, na kriket potřebujete nejméně fotbalový stadion a celou řadu specifických dovedností, mezi něž patří nadhazování, pálkování či chytání.

První kriketové utkání mezi zaměstnanci české státní správy a samosprávy se uskutečnilo na konci května v průběhu vzdělávacího outdooru pro Městký úřad Zábřeh. Hlavním tématem teambuildingu v anglickém duchu byly rozdíly mezi kriketem a kroketem – dvěma sporty, které spojuje prakticky jen jejich podobný název.

OCC má šest zakladatelů

OCC byl založenV neděli 31. května se konala první neformální schůzka členů Ostravského kriketového klubu (OCC). V ostravské Dlouhé 100ry se sešlo šest "otců zakladatelů", kteří se shodli na základní strategii rozvoje klubu, ale zejména na tom, že je třeba co nejdříve začít hrát.

Švédský Evergreen CC vítězem Pepsi Cupu 2015

Švédský Evergreen CC zvítězil v nedělním finálovém souboji nad švýcarskou Ženevou o 48 bodů a stal se vítězem turnaje Pepsi Cup 2015, který se konal v pražské Vinoři ve dnech 3. - 6. září.

Ostrava jde do kriketu

První setkání Ostravského kriketového klubu (OCC) se uskuteční 31. května 2015 v 17:00 v ostravské Dlouhé 100ry. Ostravský klub byl v minulých letech zakládán už dvakrát. "Do třetice všeho dobrého se to už musí podařit," říká Marek Prorok, šéfredaktor prvního kriketového webu v češtině www.kriket.cz a iniciátor ostravského kriketového hnutí.

Pohár Střední Evropy patří Polsku

O Pohár Střední Evropy 2015Polská kriketová reprezentace dokázala po roce obhájit první místo v turnaji o Pohár Střední Evropy. Během prodlouženého víkendu 12. - 14. června 2015 sehrály týmy České republiky, Malty, Švédska a Polska celkem šest utkání na 20 setů, z nichž jedno skončilo bez výsledku kvůli dešti, a jedno dramatickou remízou 192 - 192.

V Brně byl první máj kriketu čas

První Máj U Hrocha v BrněSportovní areál u Hrocha, který byl v pátek 1. května otevřen v Brně, bude hostit kromě baseballu, beachvolejbalu a dalších sportů také domácí zápasy Brněnského kriketového klubu (BCC).

U příležitosti slavnostního otevření, kterého se zúčastnilo okolo dvou set Brňanů, uspořádal BCC "kriketovou ochutnávku" pro všechny zúčastněné děti i dospělé.

Kriketová fotogalerie

Top