V Brně byl první máj kriketu čas

První Máj U Hrocha v BrněSportovní areál u Hrocha, který byl v pátek 1. května otevřen v Brně, bude hostit kromě baseballu, beachvolejbalu a dalších sportů také domácí zápasy Brněnského kriketového klubu (BCC).

U příležitosti slavnostního otevření, kterého se zúčastnilo okolo dvou set Brňanů, uspořádal BCC "kriketovou ochutnávku" pro všechny zúčastněné děti i dospělé.

Návštěvníci si vyzkoušeli nadhazování i pálkování ve speciálních tréninkových sítích, a někteří z nich zůstali i více než hodinu. Podle prezidenta Brněnského kriketového klubu Marka Smarta byli překvapivě dobří na to, že se s kriketem setkali poprvé v životě, a okamžitě se dostali do hledáčku místních "kriketových skautů".

V průběhu dne se konala celá řada promo akcí, jejichž cílem bylo přitáhnout pozornost k brněnskému klubu. "Vyhodili jsme například vysoko do vzduchu kriketový míč, a kdo ho byl schopen bez rukavic chytit, dostal od nás pivo zdarma. A později také kofolu, protože děti trvaly na tom, že se soutěžě také zúčastní," říká Mark Smart.

Autor: Marek Prorok

Kriketová fotogalerie

Top