Jak se zbavit ocasu aneb kriketu sluší suchý humor

Jak se zbavit ocasuČeský ligový výběr loňské prvenství na Pepsi Cupu neobhájí. Po dvou porážkách od švýcarských celků prohrál v klíčovém zápase také se švédským Evergreenem CC. Přesto si však dnes český kriket připsal nové prvenství - zápas domácího týmu byl poprvé komentován živě v českém jazyce na oficiálním twitteru Českomoravského Kriketového Svazu HrajKriket.

"Online reportáže jsou v kriketových zemích velmi populární," říká šéfredaktor portálu kriket.cz Marek Prorok. "Například BBC momentálně nemá práva na televizní vysílání, ale její kriketové zpravodajství je natolik graficky i obsahově atraktivní, že by se od něj mohly učit i jiné sporty."

Během nedávné série "The Ashes" Anglie nečekaně smetla Australany v první směně za pouhých 60 bodů. Naprostá většina fanoušků na tento výsledek hleděla doslova s otevřenou pusou. A lidé postupně do diskuse začali posílat podobně laděné fotky. "Takový přístup jasně dokumentuje, že například pro Angličany nebo Australany, ale také samozřejmě pro Indy je kriket více než sportem - je sociálně kulturním fenoménem!" dodává Marek Prorok.

 

Viděl Edvard Munch skóre zápasu Anglie - Austrálie?

Promiňte pane, díváte se na skóre z Nottinghamu?

Tahle pračka právě spatřila skóre!

Tento dům právě spatřil skóre

Myslím, že to budou australské papriky

Australská konvice dnes v poledne

Kriketová fotogalerie

Top